Як проходить консультація? докладніше X

Як проходить консультація? докладніше X

Гаряча лінія! X
м. Лівобережна
Адреси та графік роботи
вул. Євгенія Сверстюка 11а, БЦ НОВИЙ, 12 поверх, офіс 1210
ПН-СБ: 8:00-21:00
м. Тараса Шевченка
Адреси та графік роботи
вул. Оболонська 29, 2 поверх, офіс 201
ПН-СБ: 8:00-21:00
м. Позняки
Адреси та графік роботи
вул. Мишуги 10, БЦ Паралель, вхід 2, офіс 211
ПН-СБ: 8:00-21:00
м. Голосіївська
Адреси та графік роботи
вул. Васильківська 14, БЦ «Стенд», поверх 4, офіс 411
ПН-СБ: 8:00-21:00
м. Житомирська
Адреси та графік роботи
пр-т Перемоги 121 Д, 7 поверх
ПН-СБ: 8:00-21:00
м. Ірпінь
Адреси та графік роботи
вул. Університетська 3/9
ПН-СБ: 8:00-21:00
+38 (098) 988-22-98

пн-сб з 8:00 до 21:00

Call Centr: +38 (098) 988-22-98

Тараса Шевченка: +38 (098) 888-03-25 +38 (066) 888-03-25

Лівобережна: +38 (096) 126-05-46 +38 (066) 089-99-69

Позняки: +38 (067) 357-64-54

Васильківська: +38 (096) 258-39-39

Житомирська: +38 (098) 988-22-98

м. Ірпінь +38 (067) 320-19-13

E-mail для зв'язку: zdorovy.ruh@gmail.com

Набряк ніг і лімфозастій

Напевно, кожна жінка стикалася з проблемою, коли, надягаючи вранці свої улюблені туфлі, вона відчуває себе прекрасно, але вже до вечора вони перетворюються в підступних ворогів, починають тиснути і викликати масу дискомфорту. Винен у всьому набряк ніг. Дане явище досить поширене в наші дні і не можна ігнорувати такі симптоми, адже вони можуть послужити початком серйозних проблем і захворювань.

Що таке набряк ніг?

Набряк – це накопичення рідини в клітинах і міжклітинному просторі м’язової тканини нижніх кінцівок. Найбільш схильні до даного стану стопи і гомілки. Це пов’язано з тим, що на цю частку ніг випадає величезна відповідальність, сильне функціональне навантаження і, звичайно ж, грає роль низьке положення до центральної частини тіла при знаходженні у вертикальному положенні.

Можливість і ступінь наростання набряку залежить від балансу між судинним і міжклітинним простором, адже в них міститься вся рідина в організмі.

Основна роль тут належить:

 1. показнику активності плазми (осмотичної і онкотичної) і простору між клітинами;
 2. тиску крові на судинні стінки;
 3. гідродинамічній характеристиці кровотоку.

Набряки ніг можуть виражатися в різному ступені, але вони завжди свідчать про дисбаланс фактичної можливості і фізіологічного механізму регуляції обміну рідинами.

Симптоматика

Зрозуміти, чи є у вас набряки, можна за кількома симптомами. Вони можуть виражатися по-різному, але при цьому або залишаються стабільними, або прогресують.

Тривожні симптоми набряку ніг:

 1. Пастозність. Виявити її можна при натисканні на передню поверхню шкіри гомілки. Якщо присутні набряки, то залишиться вм’ятина, яка з часом стане на своє місце. Також її можна знайти після зняття гумки шкарпеток.
 2. Локалізована набряклість. Найчастіше знаходиться в області щиколотки і в окружності гомілкостопа.
 3. Явний набряк обох або однієї гомілки. В даному випадку він може розташовуватися до колінного суглоба. Якщо натиснути на місце набряку, то вм’ятина дуже довго не розправляється.
 4. Трофічний розлад шкіри через постійні набряки. Виникає від перерозтягнення шкіри, з’являються тріщини, ерозії, трофічні виразки і дерматит.

Етіологія набряків

Потрібно розуміти, що набряк ніг — це не самостійне захворювання, а симптом, який виникає, як наслідок інших хвороб, і в даному випадку дуже важливо його правильно розтлумачити.

Основні причини:

 1. серцево-судинна недостатність (через хвороби серця, які супроводжуються недостатнім кровообігом, з’являється венозний застій, що сприяє виникненню набряків);
 2. ниркові патології сприяють появі ранкових набряків, які до вечора зменшуються;
 3. венозні захворювання нижніх кінцівок, в разі яких набряки збільшуються після знаходження у вертикальному положенні, а при горизонтальному положенні зменшуються;
 4. захворювання лімфатичної системи ніг (лімфостази, лімфедема) сприяють появі набряків на одній з кінцівок і мають високу щільність і стійкість;
 5. патології кістково-суглобової системи часто мають місце локалізації в якомусь конкретному ураженому суглобі;
 6. запальні захворювання шкіри, при яких набряк локалізується, найчастіше, навколо ураженого місця (укус, травма).

Лімфостаз – це захворювання, яке обумовлюється порушенням відтоку лімфи. Виражається постійними набряками, які викликають ускладнення. Існують два типи: набутий і вроджений.

Лікування набряку ніг

Позбутися від набряків ніг можна різними способами, але ви повинні пам’ятати, що прибираєте лише симптом, тому зверніться до лікаря, який допоможе з’ясувати справжню причину виникнення даного стану.

Одним з більш прогресивних методів позбавлення від набряків є оновлений і покращений метод лікувальної фізкультури — кінезітерапія. Вона базується на виконанні правильних рухів, за допомогою яких можна впливати на уражені ділянки тіла і домогтися позитивних результатів лікування. Звернутися за допомогою можна в оздоровчий центр кінезітерапії «Здоровий Рух».

Схожі статті

 • Правильне харчування до і після заняття

  Питаться нужно за час до тренировки, и сам процесс приёма пищи должен состоять из углеводов и белков, потому что именно эти вещества помогут запастись нужной энергией организму.

  Читати докладніше
 • Спорт і діабет

  Заняття спортом – це важливий момент в лікуванні цукрового діабету. Спорт і низкоуглеводная дієта – це основна запорука підвищення чутливості клітин організму до інсуліну. Авжеж, перш, ніж почати займатися спортом, необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб він схвалив Ваше рішення.

  Читати докладніше
 • Заняття натщесерце – чи ефективно?

  Кожен худне людина приходить до усвідомлення того, що, з одного боку, їсти потрібно менше. Деякі так просто не здаються і практикують себе в сиреїдінні, вегетаріанство і роздільне харчування.

  Читати докладніше

Хочете позбутися від болю в спині або суглобах?

Запишіться на прийом до наших фахівців!

Записатися
Наші центри
VIBER online
Залиште Ваші контакти

Ми передзвонимо Вам найближчим часом

Ми гарантуємо безпеку Ваших персональних даних

X