
Набряк ніг і лімфозастій
Напевно, кожна жінка стикалася з проблемою, коли, надягаючи вранці свої улюблені туфлі, вона відчуває себе прекрасно, але вже до вечора вони перетворюються в підступних ворогів, починають тиснути і викликати масу дискомфорту. Винен у всьому набряк ніг. Дане явище досить поширене в наші дні і не можна ігнорувати такі симптоми, адже вони можуть послужити початком серйозних проблем і захворювань.
Що таке набряк ніг?
Набряк – це накопичення рідини в клітинах і міжклітинному просторі м’язової тканини нижніх кінцівок. Найбільш схильні до даного стану стопи і гомілки. Це пов’язано з тим, що на цю частку ніг випадає величезна відповідальність, сильне функціональне навантаження і, звичайно ж, грає роль низьке положення до центральної частини тіла при знаходженні у вертикальному положенні.
Можливість і ступінь наростання набряку залежить від балансу між судинним і міжклітинним простором, адже в них міститься вся рідина в організмі.
Основна роль тут належить:
- показнику активності плазми (осмотичної і онкотичної) і простору між клітинами;
- тиску крові на судинні стінки;
- гідродинамічній характеристиці кровотоку.
Набряки ніг можуть виражатися в різному ступені, але вони завжди свідчать про дисбаланс фактичної можливості і фізіологічного механізму регуляції обміну рідинами.
Симптоматика
Зрозуміти, чи є у вас набряки, можна за кількома симптомами. Вони можуть виражатися по-різному, але при цьому або залишаються стабільними, або прогресують.
Тривожні симптоми набряку ніг:
- Пастозність. Виявити її можна при натисканні на передню поверхню шкіри гомілки. Якщо присутні набряки, то залишиться вм’ятина, яка з часом стане на своє місце. Також її можна знайти після зняття гумки шкарпеток.
- Локалізована набряклість. Найчастіше знаходиться в області щиколотки і в окружності гомілкостопа.
- Явний набряк обох або однієї гомілки. В даному випадку він може розташовуватися до колінного суглоба. Якщо натиснути на місце набряку, то вм’ятина дуже довго не розправляється.
- Трофічний розлад шкіри через постійні набряки. Виникає від перерозтягнення шкіри, з’являються тріщини, ерозії, трофічні виразки і дерматит.
Етіологія набряків
Потрібно розуміти, що набряк ніг — це не самостійне захворювання, а симптом, який виникає, як наслідок інших хвороб, і в даному випадку дуже важливо його правильно розтлумачити.
Основні причини:
- серцево-судинна недостатність (через хвороби серця, які супроводжуються недостатнім кровообігом, з’являється венозний застій, що сприяє виникненню набряків);
- ниркові патології сприяють появі ранкових набряків, які до вечора зменшуються;
- венозні захворювання нижніх кінцівок, в разі яких набряки збільшуються після знаходження у вертикальному положенні, а при горизонтальному положенні зменшуються;
- захворювання лімфатичної системи ніг (лімфостази, лімфедема) сприяють появі набряків на одній з кінцівок і мають високу щільність і стійкість;
- патології кістково-суглобової системи часто мають місце локалізації в якомусь конкретному ураженому суглобі;
- запальні захворювання шкіри, при яких набряк локалізується, найчастіше, навколо ураженого місця (укус, травма).
Лімфостаз – це захворювання, яке обумовлюється порушенням відтоку лімфи. Виражається постійними набряками, які викликають ускладнення. Існують два типи: набутий і вроджений.
Лікування набряку ніг
Позбутися від набряків ніг можна різними способами, але ви повинні пам’ятати, що прибираєте лише симптом, тому зверніться до лікаря, який допоможе з’ясувати справжню причину виникнення даного стану.
Одним з більш прогресивних методів позбавлення від набряків є оновлений і покращений метод лікувальної фізкультури — кінезітерапія. Вона базується на виконанні правильних рухів, за допомогою яких можна впливати на уражені ділянки тіла і домогтися позитивних результатів лікування. Звернутися за допомогою можна в оздоровчий центр кінезітерапії «Здоровий Рух».