
Заняття натщесерце – чи ефективно?
Кожна людина, що худне, приходить до усвідомлення того, що їсти потрібно менше. Деякі так просто не здаються і практикують себе в сироїдінні, вегетаріанстві і роздільному харчуванні. Окремий випадок – голодування. Досить цікавий підхід, особливо, якщо про нього говорити в контексті занять спортом.
Що краще?
Тут необхідно орієнтуватися лише на власні відчуття організму, адже всі ми різні, і комусь простіше тренуватися на голодний шлунок, а комусь необхідно ґрунтовно підкріпитися. Деякі не уявляють свого ранку без щільного сніданку, а комусь просто вистачає чашечки кави, щоб відчувати себе в нормі. Суперечки про те, як потрібно правильно займатися спортом — натщесерце, або щільно підкріпившись — не підуть ніколи, саме тому ми спробуємо розібратися, про те, чи корисно займатися спортом натщесерце, чи ні.
Міфи про тренування та їжу
Всупереч поширеним думкам, дослідження довели, що перекушування протягом дня жодним чином не прискорюють ваші обмінні процеси в організмі, пропуск прийому їжі не зробить вас товстим, а заняття натщесерце не зможуть анулювати результати тренування. Цілком нормальним вважається пропуск прийому їжі, а переривчастий піст і дієта альтернативного харчування може бути вкрай корисною.
Переривчастий пост допомагає наростити м’язову масу за рахунок запуску ланцюжка гормональних змін, які сприятливо впливають на спалювання зайвих калорій.
1. підвищується чутливість до інсуліну
2. поліпшується дія гормону соматотропіну.
Ситуація з інсуліном пояснюється досить просто. Під час кожного прийому їжі виробляється інсулін, який допомагає засвоїти поживні речовини. Потім даний гормон перенаправляє цукор з крові в печінку і підшкірну жирову клітковину з м’язами, щоб задіяти енергію пізніше. Основна проблема криється в тому, що звичка споживати їжу часто і багато робить нас більш стійкими до інсуліну, тобто знижує чутливість. У медицині це називається інсулінорезистентністю. Це сприяє підвищенню ризику серцево-судинних захворювань, раку і ускладнює процес схуднення.
Чим рідше ми приймаємо їжу, тим вищий шанс вирішити проблему зі стійкістю до інсуліну. Організм буде рідше виробляти інсулін, і тим самим стане більш чутливим до нього. До м’язів збільшиться потік крові, вага буде губитися досить швидко.
Про гормон соматотропін можна сказати таким чином, що, по-перше — він допомагає нам нарощувати м’язову масу і спалювати жир, а по-друге — зміцнює кісткову тканину, покращує фізичні функції, продовжує довголіття. Регулярні тренування, хороший сон і легкий пост здатні підвищити рівень цього гормону.
Негативні моменти голодування під час тренувань
Крім всіх позитивних моментів існує ряд проблем, які викликаються заняттями натщесерце. Дослідження показали, що через «голодні заняття» може різко знизитися продуктивність. Існують навіть дослідження, які доводять, що прийом їжі перед тренуванням сприяє зниженню ваги. Тому, в даному випадку вирішувати тільки вам, чи варто займатися натщесерце спортивними вправами, а ми лише інформуємо про позитивні і негативні сторони.
Більш детально проконсультуватися на рахунок харчування до і після тренувань ви можете, звернувшись в оздоровчий центр кінезітерапії «Здоровий Рух». Кваліфіковані фахівці дадуть відповідь на всі ваші запитання і розкажуть про можливі наслідки того чи іншого типу заняття.